Více než 100 letá tradice a kvalita výroby kuchyní.

TRADICE

Již 100 let se název SACHSENKÜCHEN prosazuje za kvalitní kuchyňský nábytek, který je velmi blízko k životu. Již v roce 1908 začala výroba nábytku. Ve třicátých létech, se společnost vyvinula do jednoho z nejznámějších výrobců kuchyní.

Vysoká kvalita výroby, kvalifikovaní zaměstnanci, neustálý vývoj a efektivní struktura nákladů a cen zajistily společnosti stálý podíl na trhu a umožnila také vývoz kuchyní do mnoha zemí po celé Evropě.

Hans-Joachim Ebert GmbH dnes stojí v čele této společnosti. Neustále se rozvíjí na silného a bezpečného partnera na německém a mezinárodním trhu.

Do roku 1945...

Jak to všechno začalo...

Vývoj naší společnosti začíná v 19. století jakožto cihelna. Po vyřazení z provozu v roce 1908 převzal tuto činnost Franz Heide a začal s výrobou nábytku.

Fritz Gietzelt jako vedoucí společnosti založil po 1. světové válce výrobu kuchyňského nábytku pod názvem Sachsenküchen. S generálním ředitelem Alfredem Hofmannem se společnost vyvinula v jednoho z předních výrobců kuchyní. Pod jeho vedením se každý rok vyvinuly nové kuchyně, které stanovily nové standardy. Průměrná denní produkce byla 15 kuchyní.

Do roku 1940 vývoj společnosti obrovsky roste. Růst byl však poznamenán válkou.

1946 - 1989

Důsledky druhé světové války pocítila také společnost a obnovení výroby spočívalo výrobou jednoduchých prvků.

Výroba začala v obtížných podmínkách, protože nebyl k dispozici dostatek materiálu a došlo k velkým problémům s dodávkou paliva do kotlů, které poháněli stroje.

V roce 1955 se společnost stala veřejným majetkem a ve spojení s dalšími společnostmi byla vytvořena VEB (K) dřevo Schmiedeberg. Díky vysoké kvalitě výroby, rostoucímu objemu výroby a rychlé reakci na nové požadavky zákazníků byla společnost vždy reprezentována nejlepším úspěchem na veletrhu nábytku LEIPZIGER MESSE a KÖLNER.

Díky rekonstrukcím a novým akvizicím a navzdory operativní restrukturalizaci a dalším výzvám se naše společnost zlepšila ve výkonnosti a kvalitě a pravidelně přinesla novinky a získala řadu ocenění, včetně nejvyšší kvality hodnocení NDR: označení kvality "Q".

1990 až 1996

Nový začátek ...

Se začátkem obratu došlo k postupnému rozpuštění Kombinatsstrukturen a náš podnik se stal nezávislým.

To začalo vzrušující a obtížnou sekci v historii společnosti. I když jsme měli dobře vybavený a organizovaný provoz, bohužel nám chyběl start-up! Využili jsme stávajících a realizovatelných smluv v oblasti exportu. Společnost byla přejmenována na známé jméno "SACHSENKÜCHEN".

V průběhu privatizace proběhlo mnoho diskusí a zpočátku dobrá spolupráce s podniky ze starých spolkových zemí, které bohužel nevedly k cíli. Dne 23. prosince 1992 byla podepsána kupní smlouva z důvodu radikální restrukturalizace v minulých letech a úspěšného rozvoje tržeb a zisků a dohody s investory.

1997 až 2008

... a trvalý růst

Hodně bylo postaveno v těchto letech, protože expanze byla nezbytná pro udržení konkurenceschopnosti. 31. srpna 1996, slavnostní ceremoniál pro nový stavební komplex, který byl slavnostně otevřen 7. listopadu 1997. Na 10.000 m² se nacházely nové výrobní prostory, administrativní a vlastní ukázková kuchyňská výstava. To umožnilo zahájit naši výroční výstavu ve stejném roce.

Tato expanze nám umožnila zlepšit naši produkci a rozšířit náš program, což nám umožnilo rozšířit naše úspěchy. Pro všechny úspěchy jsme obdrželi rok 1999 "Oskar pro střední třídu".


2008

100 let Sachsenküchen

30. srpna 2008 společnost oslavila své 100. výročí. Na slavnostním ceremoniálu při příležitosti slavnostních akcí se mimo jiné zúčastnil projevu bývalý saský ministr Prof. Kurt Biedenkopf. Společnost se může ohlédnout za barevnou a zajímavou historií, která byla o to úspěšnější.

Na slavnostním ceremoniálu byli přítomni hosté z 12 zemí, obchodní partneři a dlouholetí obchodní partneři.

2008 až dnes

S velkou silou v budoucnosti ...

Stejně jako čas nestojíme a přizpůsobujeme se neustále se měnícím požadavkům trhu. Ale nejen požadavky našich zákazníků, ale i naše vlastní. K tomu jsme již učinili řadu investic do nových výrobních technologií a produktových řad.

  • 2009: plně automatizované skladování s připojenou optimalizací řezu
  • 2010: Rozšíření dispečinku
  • 2011: Zavedení programu kuchyňské sítě SK130
  • 2012: Zavedení laserové technologie "LaserEdge" při výrobě hran
  • 2015: Dokončení programu SK130 integrací starých programů 
  • 2016:
    • Obnovení řezání výroby pracovní desky
    • Rozšíření skladovací kapacit

BUDOUCNOST

K tvoření budoucnosti je potřeba čerpat z minulosti...

V budoucnu budeme i nadále spolupracovat s našimi partnery na zákaznicky orientovaných a praktických řešeních tak, aby se naše kuchyně stala vaším domovem. Snad je to hluboké porozumění a oddanost našim produktům, které nás nutí přemýšlet a stále se držet našich tradic a základních hodnot.